Gulliver in Miniatur Wunderland

2019

У той час, як арабські шейхи страждають хмарочосоманією, німецькі підприємці будують наймініатюрнішу країну в світі — Miniatur Wunderland!

Історія ДивоКраю почалася в Гамбурзі, де жили-були два брати Фредерік і Герріт Браун. Брати володіли одним успішним нічним клубом вільного ганзейського міста. Якось раз, у 2000 році, Фредерік, відвідуючи друзів в Швейцарії, був вражений діючою моделлю залізниці (можливо це було під Женевою у Fribourg). Повернувшись додому, захоплений Фредерік заявив братові, що не має наміру залишок життя провести у неоновій темряві під гуркіт клубної музики. А збирається побудувати найбільшу в світі діючу залізничну модель!

Емоційний Фредерік і практичний Герріт спланували, порахували, провели маркетингове дослідження і прийшли до висновку — на модельках паровозиків теж можна непогано заробити. Правда, бізнес-план передбачав інвестицій на 2 000 000 німецьких марок, яких у них не було. Брати вирушили до банку з натхненною презентацією, де на останній сторінці йшлося про 100 000 проданих квитків у перший же рік проекту! При цьому Герріт більш очікував, що банкіри виставлять їх за двері, ніж досидять до кінця презентації.

Але… банк кредит видав, більш того, співробітники банку, захопившись ідеєю, видали кредит у найкоротший термін.

 

2001 рік

За перший рік витрати на створення ДивоКраю виросли в кілька разів, а кількість співробітників збільшилася з 20 до 40 осіб. Правда, і заробили в 3 рази більше, ніж сподівались — замість 100 000 продали 300 000 квитків.

А через 18 років ДивоКрай відвідало більше 18 000 000 чоловік зі всього світу. Кожному мільйонному гостю брати урочисто вручають торт і довічний абонемент у ДивоКрай. Дані цифри вірні на січень 2019 року, зараз статистика говорить вже про 19 000 000 проданих квитків.

Miniatur Wunderland став найпопулярнішим туристичним об’єктом Німеччини, випередивши замок Нойшванштайн, Бранденбурзькі ворота та Кельнський собор (згідно зі звітом Національної ради з туризму Німеччини (GNTB), яка опублікувала огляд найпопулярніших визначних пам’яток Німеччини у 2016 році).

Більш за все відвідувачів з Німеччини, Австрії (400 тисяч осіб) і Данії (300 тисяч), а також, наприклад, з:

Берліна — 416 397,

Австралії — 39 188,

України — 16 351,

Кореї — 14021,

Вірменії — 756 осіб.

 

96 000 000 кілограмів на рік

У 2015 році Фредерік прийшов до Герріта зі словами: — Х’юстон, у нас проблема! Ми тонемо! У нас по будівлі колишнього портового складу в рік тупцює 1 300 000 людей загальною масою 96 000 000 кілограмів!

Величезна складська будівля 1888 року побудови не витримала значної ваги туристів. Дубові палі (на яких зведено 4-х поверховий будинок на острові в дельті річки) почали просідати у порожнечі, що утворилися від мікровібрацій жіночих підборів!

Терміново була скликана надзвичайна комісія, після чого всім відвідувачам на підборах почали видавати безкоштовні гелієві капці, щоб нейтралізувати вібрації. У 2019-му капців вже не було — або я не звернув увагу, чи мода на взуття змінилася.

 

РЕКОРДИ ГІНЕССА

Загальний бюджет будівництва ДивоКраю з 2000 року виріс у 35 разів!

Наївні брати думали обійтися 1 000 000 євро (~ 2 млн. марок). Ха-ха!

До 2019 року бюджет збільшився до 35 000 000 євро!

А до 2023 року планується ще близько 10 млн євро.

На сьогодні ДивоКрай займає 7 000 кв. м., а робочий час, витрачений на створення експозиції, склав 950 000 годин, що становить понад 100 років. Зараз у команді Miniatur Wunderland працює 360 осіб (менеджерів, художників, інженерів, істориків).

День

Ніч

 

Аеропорт Knuffingen

У 2011 році відкрився найбільший у світі мініатюрний аеропорт Knuffingen.

Knuffingen — це 150 000 робочих годин, 40 000 світлодіодів (підключених вручну), 100 км дротів, 15 000 мініфігурок, 1000 метрів доріг і 3,5 мільйона справжніх євро!

10 авіакомпаній купили ліцензію на право перевозити жителів Музею в усі точки земної кулі.

Кожен день 45 літаків здійснюють 360 злетів і посадок за допомогою реальної супутникової системи і програмного обладнання, на розробку якого було витрачено 120 000 робочих годин.

 

ЗАЛІЗНИЦЯ

Це дійсно найбільша та найдинамічніша модельна залізниця в світі — 16 кілометрів! При цьому довжина мініатюрних потягів становить більше 17 кілометрів, а якщо потяги збільшити до реального розміру (масштаб 1:87), то довжина складе близько 1500 кілометрів. Приблизно як з Києва до Гамбурга!

 

18+

Серед сотень і сотень сцен, в яких задіяні тисячі мініатюрних фігурок, я виявив всього лише кілька еротичних сцен, і то випадково.

А ось уважний гамбурзький суд у 2014 році надіслав лист, в якому наказував протягом 24 годин видалити всі оголені сцени!

На що Фредерік Браун відповів: — Така цензура є грубим порушенням нашого права на свободу вираження поглядів. Не змушуйте нас дивитися на світ крізь шори. Це шкодить творчості і радості творців моделей, що може в корені змінити країну чудес. Результатом став би монотонний та ідеалізований світ, який можна було б очікувати від Державного музею Північної Кореї. Адже любов — це те, що робить ДивоКрай особливим. І любов не повинна піддаватися цензурі, а повинна виявлятися у всіх її аспектах.

Але закон є закон, і співробітники музею приклеїли чорні смужки на еротичні частини тіл. Втім вже у 2019 році багатьох смужок не спостерігалося, мабуть, відклеїлися з часом.

 

Скандинавія

20 справжніх тонн води, 100 00 світлодіодів, 100 000 фігурок, 150 000 дерев, 5 000 будівель та 8 00 000 євро!

Тут є фіорди, дюни, ліси, курорти, блискучі снігові пейзажі, промислові підприємства з видобутку руди, нафтові вишки, великі метеорологічні станції та навіть лососеве господарство. Під гігантськими мостами (один з них довжиною 8 метрів) проходять морські пасажирські судна і знамениті балтійські пороми. Суховантажі й танкери розвантажуються в портах, де годинами можна розглядати портові комунікації та склади. Вся ця скандинавська атмосфера під фантастичним зоряним небом з більш ніж 10 000 світлодіодних вогнів.

 

 

 

Саміт G20, Гамбург, 2017 рік

Як і належить, саміт «сильних світу цього» супроводжується акціями, петиціями і барикадами антиглобалістів. Але тисяча делегатів саміту з задоволенням відвідали ДивоКрай, де проходила найбільш «масштабна» мініатюрна акція з вимогами і побажаннями багатьох «мініатюрних чоловіків і жінок» зробити світ кращим — вони простягають до неба 5000 побажань!

Герріт Браун сказав: — Для нас було важливо не протестувати і не будувати барикади проти чого-небудь, а висловити побажання для змін світу на краще. Ми сподіваємося і переконані, що можемо формувати власне майбутнє, якщо будемо відстоювати його. Демократія — це зобов’язання, і ми повинні показати Трампам, Путіними і Ердоганам цього світу, яким красивим, барвистим, толерантним і космополітичним може бути цей світ.

 

ФУТБОЛ

До чемпіонату з футболу в Німеччині (2008 рік) співробітники ДівоКраю розвісили більше 600 мініатюрних прапорів на стінах будинків, набили стадіони мініатюрними фанатами з усіх країн світу, встановили 10 світлодіодних мініекранов, перед якими зібралися мініатюрні любителі футболу з мініатюрними кухлями пива.

 

Благодійність на 3,82 х 2,90 метрах

57 000 маленьких чоловічків прийшло на легендарний благодійний концерт Хелен Фішер «Farbenspiel», який відбувся у 2015 році на OlympiaStadion Berlin. Все було іграшковим, крім грошей — реальні покупці квитків вибрали через веб-програму свого персонажа і вказали його розміщення на стадіоні. Працівники ДивоКраю розміщували персонажів відповідно до придбаних квитків!

Гроші від проданих квитків були перераховані організації «Ein Herz fur Kinder» на допомогу дітям. Над проектом працювало понад 50 модельєрів і дизайнерів. Не забувайте, що фото не передає музику і світлодинаміку вражаючого стадіону! Все це шумить, співає і грає світлодіодами!

 

Італія

4 000 000 євро і 180 000 годин (4 роки),

30 000 маленьких чоловічків,

50 церков і тисячі будівель,

150 потягів.

Проектування Італії на 200 кв. метрах зайняло цілий рік.

На фото ви знайдете Рим, Пізу, Флоренцію, Венецію, Позітано, Ріміні, Тоскану, Амальфі, Сицилію, Південний Тіроль, Чинкве-Терре, Помпеї, Везувій, і будівництво триває досі.

Тільки базиліка Святого Петра з прилеглими колонадами будувалася 23 місяці. А кожна маленька сільська каплиця Чінкве-Терре створена за зразком оригіналу кропіткою ручною роботою.

У Венеції я бачив, як опускалася і підіймалася вода, як крутився білизняний мотузок, а вночі (у ДивоКраї зміна дня і ночі відбувається кожні 15 хвилин) запускали феєрверки.

 

GoogleMaps

Для тих, хто не любить літати літаками або хоче заощадити 40 євро туди/ назад на квиток Київ — Гамбург, існує Мініатюрний Гугл МАПС! Google спільно з Miniatur Wunderland і Ubilabs розробили крихітні відеокамери. Камери встановили у модельки автобусів і потягів. Автобуси і потяги проїхали весь ДивоКрай, і завдяки складним трудомістким технологічним рішенням ми можемо спостерігати чудеса світу в масштабі 1:87! Альпійські пейзажі Швейцарії та Австрії, гори Рашмор, Гранд-Каньйон, мис Канаверал, Гамбург, Венеція, пустелі та замерзлі льодовики — все це можна побачити тут:

Wunderland Street View — g.co/miniaturwunderland

Є мобільні додатки Street View для Android / iOS.

 

 

На касі достатньо сказати: «Я не можу собі дозволити»

З 2014 року у ДивоКраї діє січнева акція «Я не можу собі це дозволити» з безкоштовним входом для пенсіонерів, біженців і членів великих сімей.

Більше 60 тисяч людей за 5 років скористалися цим запрошенням. Але з розповідей співробітників музею, багато відвідувачів після безкоштовного перегляду в знак подяки залишають хто один, а хто і п’ять євро.

 

Не тільки туристи приїжджають у ДивоКрай, але й мініатюрні жителі ДивоКраю подорожують по світу. Працівники музею сховали мініатюрні сцени у 30 секретних місцях по всьому реальному Гамбургу. Від вітрини до пустиря можна виявити мініатюрні сцени і взяти участь у конкурсній лотереї. Беручи участь у пошуку цих сцен, в цілому можна виграти 31 приз на суму понад 20 000 євро (призи від 100 до 1000 євро). Здається, конкурс проводиться через twitter.com/miwula

 

Квитки

Звичайний квиток коштує ~ 13 євро, і краще його купувати через інтернет, тоді не треба сидіти в спеціальному залі в очікуванні своєї черги (ми сиділи близько 20 хвилин). Але зате потім час уповільнює свій рух — доба у ДивоКраї триває всього 30 хвилин.

Квитки можна придбати тут: https://www.miniatur-wunderland.de/

 

У статті всього лише 10 частина того, що можна розповісти про дивовижний ДивоКрай! Можна було б розповісти про Різдвяну Республіку, де живуть всі мініатюрні Санта Клауси світу! І про падіння мініатюрної берлінської стіни.

 

 

Інтерактив

Більшість експозицій інтерактивні — натискаючи на кнопки, можна змусити злетіти голубів з площі у Венеції, або крутитися білизняні мотузки в Чінкве-Терре. Тільки уважно дивіться — на кнопках не написано, що саме буде відбуватися!

 

Відвідавши ДивоКрай, ви дізнаєтеся, що найдорожча земля в світі розташована тут — у 2007 році 0,3 квадратних метри пішло з молотка аукціону за 30 000 євро!

Окремий фоторепортаж разом з відео зроблю про Ельбську філармонію. На відкриття Elbphilharmonie зібралося 140 журналістів, які у тісноті, затамувавши подих, слухали мініатюрний концерт!

Спочатку оціночні витрати на Філармонію передбачалися у 200 000 євро, але через всілякі технологічні проблеми (про які також розповім у окремому репортажі) витрати зросли до 350 000 євро. Ельбська філармонія — це не тільки полістирол, алюміній, акрил, скловолокно, епоксидна смола, різні плівки, поліамід, пластик, який несе підшипники, пластикові блоки-перекриття і 2500 світлодіодів, але й талановита і кропітка праця понад 22 працівників ДивоКраю.

До речі, бюджет реальної Філармонії становив 200 мільйонів євро, але через всілякі будівельні проблеми зріс до 700 мільйонів євро! Зводилася будівля майже 8 років.

Нижче для любителів і фанатів мініатюрних світів розміщую понад 200 фото (з 1600 фотографій) — знаю, що багато, але воно того варте! Кожну фотографію можна розглядати нескінченно довго, щоразу виявляючи все нові й нові деталі!

 

Автор: Антон Лаза

Фото: Антон Лаза і Ольга Карі, за винятком 5 фотографій від Miniatur Wunderland, не позначених копірайтом.

« Dunte. Поместье Мюнхаузена Berlin »
#Музеї
#20220128_131648
Tornakalns — 2
IMG_9457
Gulliver in Miniatur Wunderland
IMG_3254
Dunte. Поместье Мюнхаузена
61
Dubai. Музей кофе
5
Римини и Музей авиации
IMG_0782
Питер. Ж-д музей
08-IMG_0400
Валлета. Музей игрушек
IMG_0713
Питер. Галерея кукол
karel6-4860
Питер. Март